Casio Vintage Grey Analog-Digital Auto Calender, AQ-230A-7DMQ-AD03
AD03
Regular price ₹ 2,395.00/
Tax included.
🚚
Fast & Reliable Delivery
Metro cities: 2–3 business days
Non-metro locations: 3–6 business days
Emi - from ₹ 199.58 /month
Use Code "WELCOME10" And Avail Discounts On Your First Purchase
(the code does not apply to discounted products)
Looking for a better price?
Compare and negotiate with our team to get the best offer on your watch!
Talk to our expert
DETAILS
The AD03 AQ-230A-7DMQ Vintage Unisex Watch combines retro style with modern functionality. This analog-digital timepiece features a sleek red dial and durable resin case, perfect for both men and women. With quartz movement and water resistance, it's a practical and stylish accessory for any occasion.
Key Features:
- ✅ 100% Authentic Product
- ✅ World Wide Shipping
- ✅ Delivering Smiles Since 1948
- ✅ Authorized Dealer
- ✅ Over 6000+ Watch Collections
- ✅ Cash On Delivery Available
- ✅ VISA / MASTER CARD / AMEX / Net Banking
Additional Information
Additional Information
| Brand | Casio |
|---|---|
| Model No | AQ-230A-7DMQ - AD03 |
| Series | Vintage Collection |
| Gender | Unisex |
| Function Display | Analog-Digital |
| World Time | No |
| Stopwatch | 1/100-second stopwatch, measuring capacity: 59'59.99", elapsed time mode |
| Auto Calendar | Yes |
| Water Resistance | Yes |
| Alarm | Yes |
| Hourly Time Signal | Yes |
| Dual Time | Yes (Dual Dial) |
| Glass Material | Resin |
| Case Material | Resin |
| Band Material | Stainless Steel |
| Case Size | 38.8 × 29.8 × 8.1 mm |
| Case Weight | 47g |
| Warranty | 2 years |
• 100% Authentic Product • World Wide Shipping
• Delivering Smiles Since 1948
• Authorized Dealer
• Over 6000+ watch collections
• Cash On Delivery Avaliable
• VISA/MASTER CARD/AMEX / Net Banking
• Delivering Smiles Since 1948
• Authorized Dealer
• Over 6000+ watch collections
• Cash On Delivery Avaliable
• VISA/MASTER CARD/AMEX / Net Banking


