Casio Analog Women's Watch Stainless Steel, LTP-SN1D-2A-A2155
A2155
Regular price ₹ 2,995.00 Sale price ₹ 1,498.00 Save 50%/
Tax included.
🚚
Fast & Reliable Delivery
Metro cities: 2–3 business days
Non-metro locations: 3–6 business days
Emi - from ₹ 124.83 /month
Use Code "WELCOME10" And Avail Discounts On Your First Purchase
(the code does not apply to discounted products)
Looking for a better price?
Compare and negotiate with our team to get the best offer on your watch!
Talk to our expert
DETAILS
The LTP-SN1D-2A is a refined analog women's watch from Casio that combines timeless design with practical elegance. Featuring an ion plated stainless steel case and a matching stainless steel band, this watch offers durability and sophistication for everyday wear.
Key Features:
- ✅ 100% Authentic Product
- ✅ World Wide Shipping
- ✅ Delivering Smiles Since 1948
- ✅ Authorized Dealer
- ✅ Over 6000+ Watch Collections
- ✅ Cash On Delivery Available
- ✅ VISA / MASTER CARD / AMEX / Net Banking
Additional Information
| Brand | CASIO |
|---|---|
| Model Number | LTP-SN1D-2A |
| Watch Type | Analog |
| Water Resistance | 30M |
| Band Material | Stainless Steel with One-touch 3-Fold Clasp |
| Glass Material | Mineral |
| Case Material | Ion Plated Stainless Steel |
| Case Size | 40 × 34 × 9.5 mm |
| Case Weight | 70g |
| Warranty | 2 Years |
| Country of Origin | India |
• 100% Authentic Product • World Wide Shipping
• Delivering Smiles Since 1948
• Authorized Dealer
• Over 6000+ watch collections
• Cash On Delivery Avaliable
• VISA/MASTER CARD/AMEX / Net Banking
• Delivering Smiles Since 1948
• Authorized Dealer
• Over 6000+ watch collections
• Cash On Delivery Avaliable
• VISA/MASTER CARD/AMEX / Net Banking



