Casio Enticer Leather Band Men's Watch Mineral Glass, MTP-B130L-2AVDF-A2131
A2131
Regular price ₹ 5,995.00 Sale price ₹ 2,998.00 Save 50%/
Tax included.
🚚
Fast & Reliable Delivery
Metro cities: 2–3 business days
Non-metro locations: 3–6 business days
Emi - from ₹ 249.83 /month
Use Code "WELCOME10" And Avail Discounts On Your First Purchase
(the code does not apply to discounted products)
Looking for a better price?
Compare and negotiate with our team to get the best offer on your watch!
Talk to our expert
DETAILS
ENTICER MEN MTP-B130L-2AV – A2131
Simple elegance meets everyday functionality. The MTP-B130L-2AV features a clean dial design with a genuine leather band, stainless steel case, and 50-meter water resistance—perfect for both work and casual occasions.
Why Shop With Us?
- ✅ 100% Authentic Product
- ✅ Worldwide Shipping
- ✅ Trusted Dealer with Over 70 Years of Experience
- ✅ Authorized Casio Retailer
- ✅ Over 6,000 Watch Models in Stock
- ✅ Cash On Delivery Available
- ✅ Secure Online Payments
Product Details
| Brand | Casio Enticer |
|---|---|
| Model Number | MTP-B130L-2AV |
| Gender | Men |
| Function Display | Analog: 2 hands (hour, minute), 1 dial (second) |
| Water Resistance | 50M |
| Band Material | Genuine Leather |
| Glass Material | Mineral |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Size | 48 × 41 × 8.3 mm |
| Case Weight | 45g |
| Compatible Band Size | 175 to 215 mm |
| Accuracy | ±20 seconds per month |
| Battery Life | Approx. 3 years on SR621SW |
| Warranty | 2 Years |
• 100% Authentic Product • World Wide Shipping
• Delivering Smiles Since 1948
• Authorized Dealer
• Over 6000+ watch collections
• Cash On Delivery Avaliable
• VISA/MASTER CARD/AMEX / Net Banking
• Delivering Smiles Since 1948
• Authorized Dealer
• Over 6000+ watch collections
• Cash On Delivery Avaliable
• VISA/MASTER CARD/AMEX / Net Banking
