Rado Coupole Diamond Moonphase Women's Watch — 34mm, R22885903
R22885903
Regular price ₹ 166,500.00/
Tax included.
🚚
Fast & Reliable Delivery
Metro cities: 2–3 business days
Non-metro locations: 3–6 business days
Emi - from ₹ 13,875 /month
Looking for a better price?
Compare and negotiate with our team to get the best offer on your watch!
Talk to our expert
DETAILS
The Coupole Quartz watch features the iconic curved sapphire crystal, ensuring perfect visibility of the dark brown mother-of-pearl dial, which is adorned with 12 Top Wesselton diamonds and a moonphase indicator. The polished stainless steel case, finished in rose gold-coloured PVD, complements the bezel and crown, adding a luxurious touch to the timepiece. The 9-row brushed and polished bracelet further emphasizes the watch's elegant design, making it a perfect blend of sophistication and style.
Key Features:
- ✅ 100% Authentic Product
- ✅ World Wide Shipping
- ✅ Delivering Smiles Since 1948
- ✅ Authorized Dealer
- ✅ Over 6000+ Watch Collections
- ✅ Cash On Delivery Available
- ✅ VISA / MASTER CARD / AMEX / Net Banking
- ✅ 5-Year Warranty
Additional Information
| Brand | Rado |
|---|---|
| Model Series | Coupole Quartz |
| Model Number | R22885903 |
| Watch Type | Quartz |
| Case Diameter | 34.0 mm |
| Case Thickness | 9.7 mm |
| Case Material | Stainless Steel / PVD |
| Movement Type | Quartz |
| Dial Colour | Dark Brown Mother-of-Pearl |
| Dial Features | 12 Top Wesselton Diamonds, Moonphase Indicator |
| Bracelet Material | Stainless Steel |
| Weight | 89.8g |
| Warranty | 5 Years |
• 100% Authentic Product • World Wide Shipping
• Delivering Smiles Since 1948
• Authorized Dealer
• Over 6000+ watch collections
• Cash On Delivery Avaliable
• VISA/MASTER CARD/AMEX / Net Banking
• Delivering Smiles Since 1948
• Authorized Dealer
• Over 6000+ watch collections
• Cash On Delivery Avaliable
• VISA/MASTER CARD/AMEX / Net Banking

